Neden Biz_Resim1
Akademik Arka Planımız (Yetkinlik)

Türkiye’de sadece Sabancı Üniversitesi’nde bulunan Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü* Yüksek Lisans Programında 856 saat teorik ve pratik derslerin yanı sıra, birçok ölçekte araştırmalar, akademik projeler ve tez çalışmaları yapmış ve uzmanlığını tamamlamış eğitmenlere sahibiz. Bu bağlamda kurumsal hizmetlerimiz; tecrübeler ve vaka analizlerinin yanı sıra büyük ölçüde bilimsel temellerden oluşur.

Yöntemimiz

Katılımcı model ve simülasyonlar yardımıyla katılımcı ile uzman eğitmen arasındaki doğru etkileşimi sağlamayı hedefleyen bir modele sahibiz. Eğitim sürecinde; katılımcılar problem çözümü, müzakere ya da arabuluculuk üzerine eğitim almakla kalmıyor; direk özne olarak “problem çözüyor”, “müzakere ediyor” ve” arabuluculuk yapıyor”. Böylece eğitim katılımcıyı dönüştürücü bir şekilde eğitiyor. Bir bakıma katılımcı, ileride karşısına çıkabilecek olası uyuşmazlıklara yaklaşımının ve onları çözmenin genel provasını yapmış oluyor.

Tecrübemiz

Farklı ve dönüştürücü yöntemlere olan hâkimiyetimiz, ekip olarak birbirinden farklı tecrübelere sahip olmamız bizlere nitel bir sıçrama yaratarak bu ortaklıkta buluşmamızı sağladı. Ekip olarak 200 saate yakın müzakere ve arabuluculuk eğitimini yaklaşık 500’ün üzerinde katılımcıya ulaştırdık. Ayrıca Türkiye’de 31 kentte 79 müzakere ve arabuluculuk eğitimine süpervizörlük yaptık. Bu eğitimler toplamda 1570 kişiye ulaşmıştır. Ulusal çapta verilen eğitimlerin yanı sıra UNICEF  Türkiye ofisi ile ortaklaşa organize edilen eğitimlerde 28 ülkeden gelen 80 gence İngilizce olarak eğitim verdik.

Bu doğrultuda, kurumsal eğitimlerimiz, hizmetlerimiz ve çözümlerimizle sizlerle çalışmaktan memnuniyet duyarız.

*”Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü, bir akademik çalışma alanı olarak toplumsal çatışmaların, şiddet içermeyen süreçlerini inceler… akademik açıdan, Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü, çalışma alanının, her etkileşim düzeyinde -kişiler arası, gruplar arası ve içi, ülkeler ve örgütler arası ve içi- çalışabilmesi bu alanı klasik akademik disiplinlerden ayıran önemli bir unsurdur.” (Beriker N., Çatışmadan Uzlaşmaya Kuramlar, Süreçler ve Uygulamalar, İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları, İstanbul, 2009)

 

DanışmanlarımızReferanslarımız

Translate »