Comment are off

Elif Kalan

Elif Kalan yüksek lisansını Sabancı Üniversitesi Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü programında 2007-2009 yılları arasında tamamladı. Ardından 2009-2010 yılları arasında Jean Monnet bursiyeri olarak Londra Ekonomi Üniversitesi’nde (London School of Economics and Political Science) Siyaset Sosyolojisi alanında ikinci yüksek lisansını bitirdi.

Kalan, Sabancı Üniversitesi’nin ardından uyuşmazlık Çözümünde Müzakere ve Arabuluculuk konusunda teorik ve pratik çalışmalarını master eğitmen ve program danışmanı olarak Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği’nde devam ettirdi. 2011 yılından bu yana farklı yaş ve sosyo-ekonomik aidiyetlere sahip gruplardan kişilerle çalışmaktadır. Bu çalışmalar ile birlikte, temel olarak aşağıdaki konularda eğitim veriyor:

  • Uyuşmazlık tanımı, analizi ve çözümü
  • Müzakere bilgisi, müzakere teknikleri, evreleri ve çeşitleri
  • Arabulucu ve arabuluculuk tanımı. arabuluculuğun çeşitleri, evreleri
  • Kolaylaştırıcılık
  • Aktif dinleme yöntemleri

Kalan, yüksek lisans eğitimi sırasında uyuşmazlık analizi ve çözümü, kültür ve uyuşmazlık, organizasyonlarda uyuşmazlık yönetimi, uluslararası müzakere ve arabuluculuk süreçleri, çatışma sonrası ortamları, müzakere ve arabuluculuk pratik uygulamaları konularında toplam 448 saat ders aldı ve bu konularda araştırmalarda bulundu. Bunun yanı sıra, Türkiye iç politikası üzerine “Türkiye İç Siyasetinde Politik Etkileşim Süreçleri: Annan Planı (2004) ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi (2007) Karşılaştırmalı Analizi” konulu tezini eğitimi sonunda tamamladı.

Akademik yetkinliğin yanı sıra, pek çok farklı kurum ve organizasyonda 2011-2013 yılları arasında Tunç Karaçay ile toplam 200 saate yakın eğitimi yaklaşık 500’ün üzerinde katılımcıya ulaştırdı. Ayrıca master eğitmen olarak 31 kentte çeşitli projeler bünyesinde verilen 79 müzakere ve arabuluculuk eğitimine süpervizörlük yaptı. Bu eğitimler toplamda 1570 kişiye ulaştı. Ulusal çapta verilen eğitimlerin yanı sıra UNICEF Türkiye ofisi ile ortaklaşa organize edilen eğitimlerde 28 ülkeden gelen 80 gence İngilizce olarak eğitim verdi.

Elif Kalan, 2014-2015 güz eğitim dönemi itibari ile Sabancı Üniversitesi’nde, Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü Yüksek Lisans Programı kapsamında “Uyuşmazlık Çözümü Pratiği Dersi”ni vermektedir.

Elif Kalan, Conflictus Uyuşmazlık Çözümü Eğitim ve Danışmanlık’ın kurucu ortaklarından biridir.

 

linkedin
facebook
twitter
email
elifkalan@uyusmazlikcozumu.com / info@uyusmazlikcozumu.com
Translate »